Hala namiotowa - dobra alternatywa dla ceglanego budynku?

Hala namiotowa – dobra alternatywa dla ceglanego budynku?

Budynek ceglany, czy też hala przemysłowa? Który z obiektów jest w stanie spełnić oczekiwania zarówno rozpoczynających swoją działalność przedsiębiorców, jak i tych, którzy chcą rozwijać swój biznes? Przypatrzmy się korzyścią, jakie niosą za sobą namioty przemysłowe

Szybko oraz tanio

Cegła mimo tego, że jest trwałym materiałem, to jednak potrzeba dużo czasu, by coś z niej powstało. Hala przemysłowa to niepodważalnie szybsza i tańsza inwestycja. Od momentu złożenia na nią zamówienia, do finalnego jej rozstawienia nie mija dużo czasu, dzięki czemu inwestor dosyć szybko może zacząć eksploatować nowy obiekt. Konstrukcje tego typu są również o wiele tańsze względem wysokich cen za same materiały budowlane, jak i robociznę. 

Konstrukcja szyta na miarę 

Po co dostosowywać się do obiektów, które wiadomo już od samego początku, że nie będą ergonomiczne dla danego biznesu? Hale przemysłowe można od podstaw dostosować do swoich potrzeb. Inwestor określa ich długość, szerokość, wysokość, poszycie, a nawet to, gdzie mają znaleźć się drzwi, podjazdy, okna itd. Tworzenie projektu to bardzo ważny etap, w którym można liczyć na wartościowe uwagi ze strony producenta namiotów przemysłowych. 

Jak to jest z pozwoleniem na budowę?

Jeżeli hala przemysłowa użytkowana będzie nie dłużej niż przez 120 dni, to zazwyczaj nie jest wymagane pozwolenie na budowę (jednak fakt stawiania takiej konstrukcji i tak trzeba zgłosić w urzędzie). Ubiegać się o nie należy w momencie, kiedy namioty przemysłowe eksploatowane będą dłużej, nawet przez cały rok.