Apteka olimpijska Łódź

Zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego

Off 5
Zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)
Zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego

Zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego

W tych wszystkich wypadkach, gdy czynniki uszkadzające stawy nie powodują klinicznie uchwytnego odczynu zapalnego, a dominuje w obrazie anatomicznym zwyrodnienie, tj. zmiana struktury wewnętrznej tkanki i odczyn wytwórczy, regeneracyjny, mówimy o zmianach zwyrodnieniowo-wytwórczych lub krócej — zmianach zwyrodnieniowych stawów. Zmiany te są następstwem procesu toczącego się na przestrzeni lat, przy istnieniu stałego czynnika uszkadzającego, bądź też procesu stanowiącego zejście krótko działającego uszkodzenia, które doprowadziło do dezintegracji stawu. Cechy zwyrodnieniowe spotykamy w różnych odcinkach szkieletu praktycznie u wszystkich łudzi starych. Jednakże tylko w części przypadków zmiany te są przyczyną bólu lub zaburzenia funkcji i tylko wówczas mówimy o „chorobie zwyrodnieniowej”. Większość zmian nie powoduje objawów klinicznych, a pewne ograniczenie amplitudy ruchu u łudzi starych kładziemy na karb „fizjologicznego starzenia się”. Prawie zawsze ból i upośledzenie funkcji powodują zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych i stawów kolanowych. Zmiany w kręgosłupie mogą być przyczyną bólów zwłaszcza wtedy, gdy wywierają ucisk na korzenie C5—:C7 lub L5 czy St. Bardzo często jednak nawet duże zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa mogą nie powodować wyraźnych dolegliwości. Bardzo często u osób, u których stwierdza się zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, występują bóle o przyczynie tkwiącej w otaczających staw tkankach miękkich.

Pozostałe artykuły o medycynie:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy będąc w stolicy odwiedziłeś/aś kiedyś centrum medycyny estetycznej?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Archiwa

Losowe wpisy:

  • Operacje chirurgiczne

    Praktycznie po każdej operacji czy interwencji chirurgicznej możemy się spodziewać ran, które będą się goić lepiej lub gorzej — w dużej mierze zależy to od nas samych. Bezpośrednio po operacji naszą raną będą się zajmować pielęgniarki i profesjonalny, przeszkolony personel, jednak po pewnym czasie zostaniemy wypuszczeni do domu i sami będziemy musieli o siebie zadbać….

  • Leki na alkoholizm bez recepty

    W dorosłym życiu czasami należy się nam chwila odetchnięcia od świata pełnego odpowiedzialności i ciężkiej pracy, dlatego też pozwalamy sobie na spożywanie alkoholu jednakże jakie są objawy uzależnienia od alkoholu – alkoholizmu? Przede wszystkim u osoby uzależnionej zauważymy zwiększoną powtarzalność w spożywaniu trunków. Alkoholizm zdefiniujemy także u osoby, która w alkoholu nie będzie widzieć chwili…

Kategorie