Sztuczne lzy cena

Zapalenie warg popromienne

Off 20
Zapalenie warg popromienne
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)
Zapalenie warg popromienne

Zapalenie warg popromienne

Wywołane ono jest sumującym się działaniem frakcjonowanych dawek promieni X w leczeniu raka wargi w dawce ogólnej przekraczającej wielokrotnie dawkę uszkadzającą skórę — 310 mC/kg (120 R). Zapalenie to stanowi model wczesnego odczynu popromiennego. Odpowiednio do częstości raka wargi dolnej miejscem tego zapalenia jest najczęściej jej skóra i czerwień, błona śluzowa przedsionka jamy ustnej, rzadziej język (w następstwie stosowania twardych promieni X i ich rozproszenia). Pierwsze objawy zapalne pojawiają się już w drugim tygodniu od rozpoczęcia leczenia i polegają na stopniowo nasilającym się zaczerwienieniu sąsiedztwa raka. Zapalenie to — równolegle do rozpadu bądź przypłaszczania się ogniska raka — nasila się w trakcie dalszego napromieniania, osiągając swój szczyt w końcowym jego okresie i po zakończeniu. Zazwyczaj chorzy w tym czasie zostali poddani naprornienieniu ogólną dawką 1550 mC/kg (6000 R) lub wyższą. Z innych objawów należy wymienić dużą bolesność wargi i utrudnienie mowy; chorzy z trudem przyjmują pokarmy płynne. Szczególnie dużą bolesność odczuwają ci chorzy, u których dochodzi w pierwszym okresie do martwicy nabłonka błony śluzowej, a w drugim — do jego oddzielania się z obnażaniem sączących powierzchni. Zapalenie popromienne wargi utrzymuje się do kilku tygodni po napromienianiu, tracąc stopniowo na nasileniu. Objawami ustępowania sprawy jest zmniejszanie się zapalnego obrzęku wargi i jej bolesności, oczyszczanie się nadżerek i gojenie owrzodzeń, stanowiących następstwo rozpadu tkanki nowotworowej.

Pozostałe artykuły o medycynie:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy będąc w stolicy odwiedziłeś/aś kiedyś centrum medycyny estetycznej?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Archiwa

Losowe wpisy:

  • Kobiece problemy

    Kobiety współcześnie mają wiele zmartwień i trosk każdego dnia, nie tylko te związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego jak było niegdyś. Dziś większość pań zajmuje się domem, dziećmi i pracuje zawodowe. Taka aktywność bywa bardzo wyczerpująca, dlatego panie coraz częściej uskarżają się na różnego typu kobiece problemy. Związane są one gównie ze zdrowiem, hormonami czy płodnością….

  • Przywróć zdrowie

    Co roku nasze zdrowie jest narażone na sezonowe infekcje i przeziębienia. Warto więc przez cały rok dbać o swój układ odpornościowy. Czasami jednak wirusy przebiją się przez nasz pancerz i skażą nasze zdrowie. Choroba może potrwać kilka dni, jeśli nie dojdzie do dodatkowych powikłań. Osłabione zdrowie objawia się nagłą gorączką, bólem głowy i mięśni oraz…

Kategorie